Simple Node Archive

Segít a Sádt Győző Alapítvány - a Blikk cikke

A Blikk 2010. május 20.-i számában Szemán László írt az Alapítványról

Segít a Sádt Győző Alapítvány

Az egykori budai Skálához közeli utcában Sádt Győzőt 1992-ben kivégezték. A közgazdászhallgató mellékállásban a Skálának dolgozott, akkor éppen váltópénzért indultak. Az egyetemista spórolt pénze 41 ezer 127 forint volt az alapja a Sádt Győző Alapítvány tőkéjének. A család és a barátok kiegészítették a pénzt és bejegyeztették az alapítványt. 1993-tól a kamatokból minden évben a Corvinus Egyetem azon pályázó hallgatóit támogatják, akik jól tanulnak, de rossz anyagi körülmények között élnek.
Idén 27 pályázóból 16 tanulónak ítélt meg különböző támogatást a kuratórium. 780 ezer forint kamatot és az egyetem egyszeri 60 ezer forintos támogatását osztották szét. Négyen 5 hónapra havi 15 ezer, ketten 10 hónapra havi 12 ezer forintot, eízen fejenként egyszeri 30 ezer forintot kaptak.
Aki támogatná az alapítványt, a www.sadtgyozoalapitvany.hu honlapon tájékozódhat.